Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


Sohbet Odaları Oluşturma ve Yönetme


Giriş

Eğer sistem yöneticisi tarafından izin verilen varsa Grup Chat Sohbet Odaları oluşturabilirsiniz. Sohbet odası oluşturduğunuzda, otomatik olarak sohbet odası yöneticisi olarak atanır. Bu sohbet odası tüm ayarları yönetmenizi sağlar.

Sayfanın

Sohbet Odası oluşturma

Sohbet odaları oluşturmanıza yardımcı olmak için, Grup Sohbet bir Sohbet Odası Oluşturma Sihirbazı sağlar.

Bir sohbet odası oluşturmak için

Bağlan menüsünde, Sohbet Odası Oluştur.

Sohbet odası adı kutusunda, sohbet odası için bir ad yazın. Adı alfabetik bir karakter ile başlamalıdır. Karakterler 9, _ A – Z, 1 – ve-içerebilir. Boşluk içeremez.

Aşağıdakilerden birini yapın:

Ayarlamak için varolan bir sohbet odasında tabanlı sohbet odası ayarları, sohbet odasına benzer ayarları Kullanın, açılan sohbet odası seçin ve sonra adım 4’e gidin.

Belirli bir kategori dayalı öznitelikleri ayarlamak için, belirli bir kategori ayarları Kullan ‘ı tıklatın ve sonra İleri’ yi tıklatın. Kategoriler kutusunda bir kategoriyi tıklatın ve sonra İleri ‘ yi tıklatın.

(İsteğe bağlı) sohbet odası ve yazın bir konu ve bir açıklama İleri ‘ yi tıklatın.

Tek üyesi, sadece benimle Başlat gibi seninle sohbet odası oluşturmak için.

Kalıtsal sohbet odası veya kategorisinden üyelik bilgiye dayalı sohbet odası oluşturmak için, Aynı kategori tıklatın.

Ileri. Eğer sohbet odası başarıyla oluşturulursa, Sohbet görüntülenir. Ileri başka bir sohbet odası oluşturmak için tıklatın veya sihirbazından çıkmak için Bitir.

NOT: sohbet odası oluşturulmaz, yeterli izinlere hangi sohbet odasına tabanlı olduğu sohbet oda veya kategori devralınan ayarları ile bir sohbet odası oluşturmak için olmayabilir. Bu durumda, sohbet odası oluşturmak için farklı bir sohbet odası veya bir kategori kullanmayı deneyin. Eğer hala sohbet odasına oluşturulamıyor sistem yöneticisine başvurun.

Sayfanın

Sohbet Odasına yönetme

Bu koşullar altında bir sohbet odası yönetebilirsiniz:

Sohbet odası yöneticisi. Sohbet odası yöneticileri hakkında daha fazla bilgi için, Ekleme ve bir Sohbet Odası Yöneticileri Çıkarma.

Varsayılan olarak sohbet odası yöneticisi yapar sohbet odası oluşturuldu.

Herhangi bir sohbet odasına yönetmenize izin Oda yönetici izinleri Sohbet var.

Aşağıda gösterildiği gibi bir sohbet odası yöneticisi iseniz, Grup Sohbet penceresinde Eylem menüsünde menü görüntülenir Yönetmek ve bu sohbet odası düğmesine Katılımcı Listesi yukarıdaki araç çubuğunda görüntülenir Yönetmek.

Yapılandırmak Sohbet Odası Ayarları

Sohbet odasına oluşturduktan sonra, Sohbet Odası Yönet iletişim kutusundan sohbet odası ayarları düzenleyebilirsiniz.

Sohbet odası ayarları düzenlemek için

Sohbet, açmak istediğiniz sohbet odasına tıklayın.

Eylem menüsünde, Yönet ‘ i tıklatın ve sonra Ayarlar sekmesini tıklatın.

Uygulamak ve ayarları kaydetmek için Uygula.

Sohbet odası ayarları

Seçenek

Açıklama

Adı

Adı alfabetik bir karakter ile başlamalıdır. Karakterler 9, _ A – Z, 1 – ve-içerebilir. Boşluk içeremez.

Devre dışı

Sohbet odasına devre dışı bırakmak için, Devre dışı ‘ nı tıklatın. Sen de dahil olmak üzere, kullanıcıların aktif bir Grup sohbet odası katılamaz, ve şu anda herkes katıldı () kaldırılır. Eğer Grup Sohbeti kullanarak bir sohbet odası devre dışı bırakmak istiyorsanız, sadece Office Communications Server 2007 R2 Grup Sohbet Yönetim Aracı ile yeniden etkinleştirilebilir.

Açıklama

Grup Sohbet odası için bir açıklama. Kullanıcılar için bir sohbet odası için arama yaptıklarında bu açıklama kullanabilirsiniz.

Davranış

Tüm üyeler için posta ve sohbet odası görüntüleyebilir Normal.

Sohbet odalarının Sunum Listesinde olan Sadece Üyeler sohbet odasına gönderebilir Oditoryumu. Olmayan sunma üyeleri katılmak ve sohbet odası görebilirsiniz. Ancak, post edemez veya başka bir görünümü olmayan üyeleri sunulması.

Konu

Sohbet odasında bir tartışma konusu. Konu sohbet odası açıklaması daha kısa olmalıdır. Üye sohbet odası katıldığında konu sohbet odası başlığında görünür.
Kategori
: Sohbet - Chat
Yazar
: Admin
Etiketler
: ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1