Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


Sağlıklık Besin Çeşitleri-Protein


Bazı gıdalar sağlığınızı korumak yardımcı olabilir. Daha bu gıdalar odaklanın.

Meyve ve sebzeler vitamin ve mineraller ile paketlenir. Aynı zamanda tok hissetmenize yardımcı olur ve sizin için harika bir lif var. Farklı meyve ve sebze çeşitli ile yarım tabak doldurmak için deneyin. Ve bunun yerine, içme suyu, tüm meyve yemeyi deneyin, ister dondurulmuş, konserve veya kurutulmuş.

Tam tahıllar sağlık yararları çok, muhtemelen kalp hastalığı önlemeye yardımcı olur. En az yarım tahıl tam tahıllar olmalıdır. Bu tam buğday, yulaf ezmesi ve kahverengi pirinç içerir. (Sadece eklenen tereyağı ve tuz dikkat patlamış mısır bile içerir.)

Yağsız ve az yağlı süt ürünleri harika. Güçlü kemikler inşa etmek için onlara ihtiyacı var çünkü çocukluk ve gençlik yıllarında bir kız için özellikle iyi. Yağsız veya az yağlı peynir, yoğurt ve diğer süt ürünlerini tercih edin. Eğer sütünü içmezsen, kalsiyum ve D vitamini ile zenginleştirilmiş soya içecekleri deneyin

Protein vücudun kendini toplasın, enerji verir, ve daha fazla yardımcı olur. Farklı protein gıdaların bir karışımı seçin. İyi seçenekleri balık ve diğer deniz ürünleri, derisiz) kümes hayvanları, yağsız et, fasulye ve bezelye, yumurta, soya ürünleri, tuzsuz fındık ve tohumlar vardır. Balık almak ve bazı et ve kümes hayvanları yerine kabuklu deniz ürünleri deneyin.

Sağlıklı gıdalar ile plaka doldurmak için yolları hakkında ipuçları alabilirsiniz.

Kim Ne Sağlıklı Karar Verir?

Yemeli ne buluyorlar kim olduğunu merak edebilirsiniz. (Belki de diğerinden ailen!) Her birkaç yılda hükümet yeni beslenme araştırma bakmak için uzmanlar getiriyor. Sonra ülke genelinde insan sağlığı için önerilerde bulunmak Amerikalılar için Diyet Yönergeleri oluşturun.
Yiyecekler ok üst sınırı

Eğer çok fazla yerseniz bazı yiyecekler sağlığınız için iyi değildir. Bu daha az olması için çalışın.

Oda sıcaklığında katı yağ olan katı yağlar. Katı yağlar genellikle doymuş yağ ve trans yağ oranı yüksek ve çok fazla yemek kalp hastalığı gibi sorunlara neden olabilir. Doymamış yağ içeren yağlar daha sağlıklı bir seçimdir. Yağ ve yemek için önerilen miktarda çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sodyum sofra tuzu ve hazırlanan yiyecekleri bol miktarda bulunur. Çok fazla sodyum yeme yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Sodyum lowdown alın.

Eklenen şekerler ek besin olmadan ekstra kalori alıyorsunuz. Eklenen şekerler genellikle soda, kurabiye, şekerleme, ve şekerli tahıl içinde saklanıyor. Daha fazla şeker ve diğer karbonhidratlar hakkında okuyun.

Rafine tahıllar kaldırılan bazı besin olduğunu tahıllar vardır. Tüm besin var, çünkü tam tahıllar seçin.

Kolesterol kalp hastalığı riskini artırabilir. Beslenme Gerçekler kolesterol ne kadar görmek için yediğiniz gıdaların etiketlerini kontrol edin. Mümkün olduğu kadar az kolesterol olarak yemeye çalışın. Kolesterol genellikle dondurma, biftek ve diğer hayvansal ürünleri gibi gıdalar geliyor.

Ne kadar yemek yemek gerekir? üst ok

Gıda sağlıklı bir miktarda yemek vücudunuzun yapması gereken önemli işleri yapmak yardımcı olur. İhtiyacınız olan ya da yeterince yemek daha çok yemek iyi çalışıyor vücudunuzun engelleyebilir.

Çok fazla veya çok az yemek de sağlıklı bir kiloda olmak sizi durduramaz. Nasıl yemek gerekir gibi, yaş, cinsiyet şeye bağlıdır, ve ne kadar aktif. Daha sağlıklı bir kiloda olmanın kalori hesabı neden olduğu hakkında ve Öğren.

Vücudunuzun gıdaların sağlıklı bir karışımı ihtiyacı var. Örneğin, vücudunuzun başka bir protein ve küçük kazık yersen iyi çalışabilir. MyPlate gıda rehberi ihtiyacınız olan her gıda türü ne kadar anlamaya yardımcı olabilir.

Aç Dağcı oyunu farklı gıdalar ile bir fiyatı var plaka yük sağlar. Eğer doğru karışımı ver, dağın ona yapabilir.
Kategori
: Sağlık
Yazar
: Admin
Etiketler
: , ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1