Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Diet Yapma


Sağlıklı beslenme sağlıklı bir yaşam için tüm besin gruplarından besinlerin doğru miktarda kullanmak anlamına gelir.

Diyet genellikle kilo vermek için bazı diyet olarak adlandırılır. Yemek 24 saat, bir hafta veya bir ay, vb sırasında yediklerimizin ancak diyet sadece anlamına gelir.

İyi bir diyet iyi sağlığı teşvik eden beslenme bir yaşam tarzıdır. İyi bir diyet, bir tek grubu iyi bir sağlık için her şey insan ihtiyaçlarını sağlayamaz çünkü birçok besin gruplarını içermelidir.

Çok Önemli Yediğimiz Zaman
Yaklaşık 700 kalori içeren büyük bir kahvaltı – bir – kilo ve kalp hastalığı, yüksek kolesterol ve diyabet geliştirme riskini düşürmek için daha büyük bir kahvaltı vücut ağırlığını kontrol yardımcı olur – Tel Aviv Üniversitesi, İsrail ‘ nden bir araştırma ekibi günlük Obezite açıkladı.1

Sağlıklı Beslenme Nasıl Tanımlıyorsunuz?

Sağlıklı beslenme önemli bir parçası dengeli bir diyet. Doğru miktarlarda farklı iyi gruplarından dengeli bir diyet tüketen anlamına gelir – ya da iyi bir diyet. Beslenme 5 ana besin grupları tahıllar, meyve ve sebze, protein, günlük, ve yağ ve şeker olduğunu söylüyor.

Meyve ve sebzeler vücudunuzun iyi çalışması için bu besinleri çok önemlidir yüksek bir vitamin, mineral ve lif içeriği var.

Çeşitli çalışmalar, meyve ve sebze iyi bir alımı, kalp hastalığı risk, tip 2, diyabet ve kanser olabileceğini kanıtladı.3

Her gün meyve ve sebze beş porsiyon tüketilmesi dünya genelinde en çok sağlık bölümleri öneririz. Bu da taze, dondurulmuş ya da konserve ya da kurutulmuş meyve ve sebzeler içerebilir.

Bir porsiyon sebze ya da büyük bir meyve, örneğin elma, mango veya muz gibi, ya da üç tepeleme yemek kaşığı demektir. Ayrıca %100 meyve veya sebze suyu bir bardak içerebilir.

Meyve/sebze içki ne kadar büyük bir kısmı hiç bir önemi yok. Fasulye ve bakliyat da bir porsiyon sayılır.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1