Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


Reccep Tayyip Erdoğan Kimdir


Mustafa Kemal Atatürk, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu günlerden bu yana çok Recep Tayyip Erdoğan gibi ülkeye hakim herhangi bir şekil vardır.
Güç başkanın tutuş gerçekten 15 Temmuz’da bir darbe girişiminde bulunuldu tarafından itiraz edildi. Henüz 12 saat içinde geri geldi, gidiyorum-çiziciler özellikle geldim. Şimdi her zamankinden daha güçlü bir pozisyonda onu koymak bir oylama ile karşı karşıya.
Destekçileri, onun için ekonomik büyüme Türkiye yıl getirdi, ama eleştirmenler onun için sert bir şekilde ona karşı çıkan herkes susturur kim muhalefet otokratik lider bir hoşgörüsüz.
Ve muhalifler belaya Türk Cumhurbaşkanı kritik bir şiir paylaşımı için var olan eski Miss Türkiye Cumhurbaşkanına hakaret ettiği için tutuklanan eski bir 16 yıl arasında değişir.
Başarısız darbeden en az 240 kişinin hayatını kaybettiği, yetkililerine göre, ayrıca Marmaris Ege tatil konaklamaları olan Erdoğan, öldürmenin eşiğine geldi.
Saat içinde, ulusal televizyonda göründü ve İstanbul’da destekçileri yürüdü, “Başkomutan olduğunu” ilan etti. Yakın bir arkadaşının cenaze töreninde bir konuşma, oğlunun askerler tarafından denenen darbe sırasında ateş verirken açıkça hıçkırdı o zaman ama Başkan zorlanması açıktı.
Erdoğan, 2002 yılında iktidara, bir yıl (AKP) AK Parti oluşumu sonra. Türkiye Başbakanı olarak doğrudan ülkenin ilk Cumhurbaşkanı olmadan önce 2014 Ağustos ayında seçilmiş-sözde törensel bir rolü 11 yıl geçirdi.
Başbakan olarak onun görev süresi 2014 yılında sona erdiğinde feragat etti güçlerin yeniden kazanmak için bir icra Başkanlığı yaratma emelleri liman. 16 Nisan ‘ da, Türkiye onu bu yetki verilmesini öngören anayasal değişiklikleri onaylamak bir referandumda karar verecek.
AKP Türkiye’nin muhafazakar, Müslüman Bankası arasında ateşli ve sadık bir destek görüyor olsa da, eleştirmenlerin susturmak onun yurtdışında alarm neden oldu.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1