Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


Ömer Hayyam’ın Sözleri


Yaşadığı Yıl – Vefat Yılı > 1048 – 1131 yaşadı.
Yıl 1072 ilanda, Ömer Hayyam’ın modern dünyada bir çok amaç için yeterli hala doğru bugüne kadar hesaplanan en doğru yıl uzunluğu rakam belgeledi. Hayyam Cebir olağanüstü katkılarda bulunmuş bir astronom, hekim, filozof ve matematikçi. Şiirleri diğer Batılı olmayan şair daha Batıda daha iyi bilinir.
Kendini adam bir muamma olmayı sürdürüyor. Farklı biographers Antik Yunan felsefesi-sevgi dolu, şarap-agnostik içme; gizli bir Zerdüşt; Sufi bir Müslüman; Ortodoks bir Sünni Müslüman; ve takipçisi bir eğlence olarak onu belgeledi. Olağanüstü bir entelektüel olduğunu kabul.
Ömer Hayyam 18 Mayıs 1048 tarihinde Kuzey İran’da Nishapur büyük ticaret şehrinde doğdu. Bugün şehir İran’da. Ömer baba Ebrahim Khayyami, zengin bir doktordur. Ömer annesinin adı bilinmiyor. Bazı yazarlar Khayyami çadır yapımcısı demektir çünkü Ömer babasının çadır yapma, ekmek yediğini yazdım. Ancak, birçok İngilizce konuşan Smith adlı olmalarına rağmen, babalarının bir örs üzerinde sıcak metal dövme günlerini anlamına gelmez.

Ömer ailesi Müslüman vardı. Babası din konusunda rahat, Bahmanyar bin Marzban, Zerdüştlük, eski İran dininin bir dindar, Ömer öğretmen adında bir matematikçi istihdam edilmiş gibi görünüyor. Bahmanyar büyük doktor, bilim adamı, öğrencisi olmuştu ve filozof İbn Sina ve bilim, felsefe ve matematik konusunda kapsamlı bir eğitim verdi Ömer. Khawjah al-Anbari Ömer Astronomi öğretti, Ptolemy’nin Almagest ona rehberlik.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: Admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1