Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


Microsoft Chat Sunucuları


Microsoft tarafından oluşturulan bir grafik IRC istemcisi, ilk Internet Explorer 3.0 ile 1996 yılında yayınlandı. Comic Chat Microsoft Araştırmacısı David Kurlander tarafından geliştirilen, Microsoft Araştırma Sanal Dünyalar Grubu ve Microsoft’un İnternet Bölümü başardı daha sonra bir grup oldu.
Bir kullanıcı göstermek için komik avatarlar etkin dışında diğer IRC istemcileri olarak ayarlayın komik Sohbet ana özelliği vardır; bu karakter belirli bir duyguyu ifade, muhtemelen IRC daha duygusal ve etkileyici bir deneyim sohbet havasında. Çizgi karakterler ve arka planlar tüm başlangıçta çizgi roman sanatçısı Jim Woodring tarafından oluşturuldu. Daha sonra, Araçlar izin verilen kullanıcı tarafından oluşturulan karakterler ve arka planlar mevcut oldu.
Komik Sohbet bir araştırma projesi olarak başladı ve teknolojiyi anlatan bir yazı SİGGRAPH ’96’da yayınlandı.[4] otomatik illüstrasyon inşaat ve düzen içinde bir deneydi. Comic Chat kullanılan algoritmalar (özellikle Jim Woodring) komik sanatçıların bazı temel illüstrasyon teknikleri taklit etmeye çalıştı. Karakter yerleştirme, jestler ve ifadeler, seçim ve word balon yapımı ve düzeni, tüm otomatik olarak seçildi. Bir widget “duygu tekerlek” izin verilen kullanıcılar ifadenin program seçimi geçersiz kılmak için aradı.
Komik Sohbet metin sohbet odaları olarak kullanılmış olabilir, ancak diğer sohbet istemcileri için karakterin ifade iletişim kurmak için her mesajın başında bir kod eklendi. (Devre dışı olabilir) bu sigara biraz rahatsız edici bir etkisi-Komik Sohbet kullanıcıları vardı.
Komik Chat Internet 3, 4, 5, 98 gibi Windows ve Windows 2000 dağıtımları Explorer tam indir ile serbest bırakıldı. Ayrıca MSN resmi sohbet istemcisi oldu. 24 farklı dilde lokalize edilmiştir. Program hala indirilebilir ve hala en çok IRC sunucusu çalışır, ancak nadiren MSN sohbet işi bırakmak için karar verdi çünkü bugün kullanılan ve sunucular kapalı
Kategori
: Sohbet - Chat
Yazar
: Admin
Etiketler
: ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1