Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


Grip’e Karşı Önlemler


Bu kış aylarında malumunuzdur ki grip kapıda. Bu grip’e karşı alınacak en önemli tedbir bir hastaneye gidip doktor tavsiyesiyle grip aşısı yapmanızdır.
Grip aşısı hem Türkiye’de hemde yurtdışında şiddetle tavsiye edilen en etkin silahtır. Grip aşısı olmak sadece sağlıklı olduğumuz söylenemez. Bunun yanında yiyeceklerimize içeceklerimize çok önem göstermeliyiz. Kışın meyveleri sebzeleri bolca yıkadıktan sonra tüketmeliyiz. Bu nedenle de grip’e yakalanma olasılığı yavaşlar. Bir diğer unsurda insanların selamlaşırken veya yakınlaşırken öpüşmemeleri sadece tokalaşmaları arz edilir.
Grip aşısı için şuan geç kalmış sayılmazsınız. Sağlığınız her zaman önemlidir. Sağlığınız için hemen bir doktora gidip hastalanmadan önce tedbir alabilirsiniz. Yapmanız gereken şeylerden bir tanesi budur.
Grip aşısı olmasını istemediğimiz grupları aşağıda yazıyorum:
Kalp hastaları, Böbrek hastaları, Astım hastaları, Diyabet hastaları, Morbid obezler, Karaciğer hastaları, Bağışıklı sistemini zayıflatan her durum veya hastalık, 65 yaş üzeri, Sağlık çalışanları, Risk grubundaki kişilerle birlikte yaşayanlar, 6 aydan küçük bebekle yaşayanlar.
Kategori
: Sağlık
Yazar
: Admin
Etiketler
: ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1