Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


AkParti’ye Rakip Parti Kuruluyor


Akit gazetesinin haberine göre Akparti’de deprem yaşanmaya başladı. 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah gül başkanlığında AkParti’nin çekirdek kadorusunu oluşturan Bülent Arnç, Sadullah Ergin, Ahmet Davutoğlu, Abdulkadir Aksu, Hüseyin Çelik, Mehmet Şimşek, Mehmet Ali Şahin ve Beşir Atalay’ı gibi büyük isimleride safına çekerek yeni bir parti kurma çalışmalarına başladı.

Yeni bir parti oluşmasının nedenleri arasıdna Erdoğan’ın giderek BEN olgusuna sahip olması ve Türkiye’nin gidişatının kötü olması gösteriliyor.Yeni bir parti kurulduğu zaman kesinlikle Akpartinin bölüneceğini şimdiden siyasetçiler öngörüyor.

Akparti giderek gücünün yitirmesi ve Erdoğanın giderek elini güçlendirmesi siyaseti hem muhalefet açısından hemde kendi içlerinde huzursuzlukların başlamasına neden oluyor. Abdullah Gül bilindiği üzere daha önce de böyle bir adımın atıldığı söylendi ama medyadan bu haberin hemen geri çekildiği bilinmektedir. Yeni bir parti kurma çalışmaları gizliden gizliye sürdürdüğünü belirten AKİT gazetesi de yanılıyor olabilir.
Kategori
: Haberler
Yazar
: Admin
Etiketler
: ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1