Sponsor Bağlantılar mirc1
SPONSOR mirc1


Ağrılı Cinsel İlişki Hakkında Bilgiler


Bu hastalık kadınların %11’i için geçerli bir durumdur. Ağrılı ilişki denilen şey hep devam eden ilişki esnasında sadece bir sefer meydana gelen değil süreklilik gözetilen bir ağrılı cinsel ilişki durumudur. Bu durumda hemen bir sağlık kurum kuruluşuna başvurulmalı ve hemen tedbir amaçlı danışılmalıdır bir uzman doktora.
Sağlıklı bir cinsel ilişki yaşamak istiyorsanız bu durumları göz önünde bulundurularak bir uzman doktorunuza danışman önem arzmektedir.Genelikle bu ağrılı cinsel ilişki için kadınların mutsuz veya isteksiz ilişkiye girdiği anlarda meydana gelir. Ruhsal açıdan kadınların daha iyi bir psikolojiye sahip olmaları ve kendilerininde cinsel ilişkiyi kabul etmeleri gerekir.Bu isteksizlik kadınların vajinal salgılara etki etmekle birlikte vajinanın yanmasına neden olur.
Vajinismus ne demektir? Bu durum vajinal kaslarının kasılması sonucunda ilişkiye girememe durumuna denilir. Yani kısacası vajina yanması olduğunda kadının erkekle yatağa girememe durumudur. Hem derin ağrı hem yüzeysel ağrı olmakla birlikte cinselliğe girilmediği için kadınların sağlık açısından olumsuz etkileri bulunur.Bu kadınların bu olumsuz sağlık nedenleri arasında ya çocuklukta taciz edilmesi yada yaşadığı toplum nedeniyle cinsel ilişkin ayıp olduğunu benimsemesidir. Böyle br vaka ile karşılaşmışsanız şayet doktorlarınıza hatta psikologlara baş vurmanız önemle arz edilir.
Kategori
: Sağlık
Yazar
: Admin
Etiketler
: ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR mirc1